Werkgelegenheid, agrarische projecten, renovaties, kinderhulp en onderwijs. Dat zijn thema’s waar Stichting Hulp Oost-Europa haar projecten op afstemt. De keuzes die u kunt maken, vindt u in een aparte, losbladige bijlage. Zo kunnen we steeds een actueel aanbod van projecten bieden. De projectbedragen die in de presentaties genoemd worden, zijn inclusief de overheadkosten.
Small Business Op diverse plaatsen in Oost-Europa wil Stichting HOE kleine startende bedrijfjes helpen aan een startkapitaal. ‘Small Business’ heet het project dat starters aan een bedrag tussen de € 270,- en € 1.000,- helpt.
Agrarische projecten Stichting HOE wil agrariërs in Oost-Europa helpen agrarisch werk op te zetten. De idee: geef niet de vis, maar de hengel. Deze hulp is bedoeld voor kerkelijke gemeenten of gemeenschappen, niet voor personen. Het doel: financiële middelen realiseren, om de eigen diaconale positie te versterken. Omdat onze partners tijd nodig hebben om te groeien in hun nieuwe situiatie, gaan we stapsgewijs te werk. In de eerste fase wordt het basismateriaal gegeven. Dan volgen fases van uitbreiding en kennisverdieping. Zo moet uiteindelijk een professioneel, zelfstandig bedrijf ontstaan dat ook zonder hulp goed blijft draaien.
Kerkrenovatie Christelijke gemeenten groeien sterk. In vele dorpen op het Roemeense platteland worden nieuwe gemeenten gesticht. Gemeenteleden kunnen zelf de kosten niet (of niet helemaal) dragen van een kerkgebouw. Stichting HOE wil helpen om een eigen kerk (af) te bouwen.
Kinderhulp Stichting HOE ondersteunt in Oost-Europa kindertehuizen voor wezen, gehandicapteen straatkinderen. Hoewel er veel positieve ontwikkelingen zijn in Oost-Europa, komt veel hulp voor deze kinderen nog voor rekening van buitenlandse organisaties. Zij nemen de zorg voor een aantal kinderen op zich en brengen hen tevens in contact met het Evangelie. Zigeuners worden in Oost-Europa als een groot probleem ervaren. Kinderen uit zigeunergezinnen hebben te maken met zeer grote armoede. Vanuit de Oost-Europese kerken komt er steeds meer aandacht voor hun problemen. Ook voor hun geestelijke nood. Wij helpen met onderwijs, opvang voor kinderen en dagelijks een goede maaltijd via programma’s van plaatselijke gemeenten.
Onderwijs Onderwijs is een van de belangrijkste middelen om kinderen kansen op een betere toekomst te geven. Daarom steunt stichting HOE verschillende scholen, zodat jongeren een goede opleiding kunnen krijgen. In Oekraïne en Slowakije proberen we samen met plaatselijke kerken ook zigeuneronderwijs op te zetten. In enkele zigeunerdorpen is een eenvoudig schooltje gestart. Om het schoolbezoek te stimuleren is een maaltijd op school heel belangrijk. Dan krijgen de kinderen in ieder geval dagelijks tenminste één keer verantwoorde voeding en wordt tevens de basis gelegd voor hygiëne en sociaal gedrag. |